Styczeń 3, 2019 Przemysł 0

Sprzęt budowlany narażony był na znaczne obciążenia, nie tylko ze względu na warunki, w jakich był używany, ale również z powodu miernej jakości paliwa, jakie czasem oferowały niesprawdzone firmy. Mimo wszystko, przy ogromnym spalaniu maszyn budowlanych, tańsza benzyna była często dużą oszczędnością, która niestety wiązała się z koniecznością częstszej konserwacji sprzętu.

Filtry paliwowe do maszyn budowlanych Caterpillar

filtry caterpillarNa miernej jakości paliwa najbardziej cierpiały podzespoły silnika, a standardowe filtry paliwowe musiały być wymieniane niemal na porządku dziennym w niektórych przypadkach. Dlatego też w końcu wymagane było zastosowanie mocniejszych i wytrzymalszych podzespołów i wydajniejszych filtrów paliwowych, by wykluczyć konieczność ich częstej wymiany. Spośród wszystkich modeli od sprawdzanych przez nas producentów, najbardziej wydajne i wytrzymałe były uniwersalne filtry Caterpillar, które przeznaczone były głównie do maszyn owego producenta, aczkolwiek były one możliwe do łatwej instalacji w pojazdach niemal od każdego producenta. Filtry Caterpillara były przystosowane do pracy w ciężkich warunkach i zużywały się niemal dwukrotnie wolniej, nawet w przypadku używania paliwa o niskiej jakości czy nawet bardzo zanieczyszczonego. W przeciętnych warunkach, jednak, ich wymiana nie była konieczna przez bardzo długi czas.

Mimo jakości i wytrzymałości, nie były to podzespoły szczególnie drogie, a ich instalacja nie wymagała żadnych modyfikacji. Co więcej, były one dostępne w niemal każdym większym serwisie maszyn budowlanych w bardzo dużych ilościach. Stosunkowo konkurencyjna cena pozwalała również na łatwe zgromadzenie zapasu części w razie nagłej awarii lub nadmiernego zużycia się podzespołów i ich bezproblemowej wymiany.