27 kwietnia, 2021 Moda 0

Nieodpowiednio dopasowany plecak do wieku naszego dziecka może prowadzić do problemów z jego kręgosłupem. Wada postawy to najczęściej spotykane wówczas zjawisko, ale nie jedyne. Do takowych należą również mrowienie rąk, ból kręgosłupa, czy nawet zmniejszona pojemność płuc naszego dziecka. Jak zatem dopasować plecak i czym się kierować przy wyborze?

 

Tornistry dla maluchów

tornister herlitzZ przedmiotem w którym nasze dziecko nosi oraz przechowuje w szkole książki, zeszyty i inne przybory najczęściej kojarzony jest plecak. Jest to najlepszy wybór biorąc pod uwagę zalety, jakie ze sobą niesie dla zdrowia naszego dziecka, jednak w plecak warto wyposażyć dziecko w późniejszym okresie szkolnym. Na początku najlepszym wyborem będzie dobrej jakości tornister, który kompleksowo zadba o zdrowie naszego malucha. Jednym z najbardziej polecanych i najczęściej ostatnimi czasy wybieranym jest tornister Herlitz który cechuje się świetną jakością wykonania z najlepszych materiałów. Tornistry tej marki są doskonale usztywnione na pleckach pozwalając maluchowi zachować poprawną postawę ciała. Kolejną zaletą sztywnych tornistrów jest to, że przedmioty w nim umieszczone nie przemieszczają się, a co za tym idzie ich ciężar jest cały czas równomiernie rozłożony, dzięki czemu plecy dziecka nie są obciążone z jednej strony bardziej niż z drugiej. Niska waga tornistrów Herlitz, jak nietrudno się domyślić również jest zaletą ze względu na to, że nie dodajemy maluchowi dodatkowego, zbędnego ciężaru do noszenia. 

Tornistry posiadają także szerokie ramiączka wykonane z materiałów, które nie powodują obtarć oraz podrażnień na delikatnej skórze małego dziecka. Oferta Herlitz nie ogranicza się jedynak tylko do tornistrów. W sklepach znajdziemy także piórniki, worki na buty, pudełka śniadaniowe oraz inne, przydatne w szkole gadżety, które możemy skompletować wraz z zakupionym tornistrem.