Listopad 23, 2018 Bezpieczeństwo 0

Pomoc innym ludziom powinna być naturalnym odruchem. To w jaki sposób można jej udzielić i w jakich sytuacjach jest konieczna, uczymy się w szkole, albo na kursach z pierwszej pomocy. Tam też poznajemy zawartość apteczki. 

Co posiada wkład apteczkowy?

wkład do apteczki - din 13157Każdy z nas posiada w domu plastry, czy wodę utlenioną, które stosujemy kiedy się skaleczymy. Najczęściej posiadamy małą apteczkę, w której trzymamy niezbędne artykuły pierwszej pomocy. Kupując apteczkę w sklepie, mamy do wyboru różne jej rodzaje. Wkład do apteczki – DIN 13157 jest zgodny z unijną norma określającą co powinno się znaleźć w środku. Zwykle plastry stosujemy na małe rany i przecięcia, aby zatamować krwawienie i odizolować ranę od bakterii. W apteczkach częściej spotykamy opatrunki w różnych rozmiarach, które nakłada się bezpośrednio na ranę i owija bandażem. Wkłady do unijnych apteczek zawierają szereg artykułów, których nie uświadczymy w zwykłej, najtańszej apteczce, którą może nabyć już za około sześć złotych. Posiada ona specjalne kompresy w uniwersalnym rozmiarze i kilka sztuk na oko, zestaw bandaży zwykłych i elastycznych, oraz małych zapinek do ich zamocowania, a także chusty trójkątne i elastyczne do stabilizowania złamanych górnych kończyn. Często dzięki takiej apteczce możemy komuś bardzo pomóc zanim przyjedzie karetka pogotowia ratunkowego. Apteczka z wkładem DIN 13157 jest bogatą wersja, dlatego warto ją mieć u siebie w mieszkaniu, albo w samochodzie, bo ma wszystkie niezbędne elementy, które wykorzystamy w każdym wypadku.

Przy zakupie dobrej apteczki, należy się kierować jej wkładem, a nie ceną, czy wyglądem. Im więcej będzie posiadać w środku artykułów pierwszej pomocy, tym lepiej dla nas i osób w naszym otoczeniu. Ważna jest także umiejętność ich wykorzystania.