Lipiec 17, 2018 Przemysł i Produkcja 0

Kukurydza to roślina, którą często możemy zobaczyć na polskich polach. Najczęściej wykorzystywana jest jako karma do zwierząt. Kukurydza może być na przykład suszona, jednak w odpowiednich warunkach. Dlatego specjalistyczne suszarnie muszą być wyposażone w odpowiednie sprzęty. Bardzo ważne są przede wszystkim wentylatory.

Wyposażenie w suszarni kukurydzy

suszarnie kukurydzyUrządzenia powinny być odporne na wysokie temperatury, ponieważ będą pracowały w temperaturze dochodzącej nawet do 100%. Jednocześnie roślinność będzie w tym czasie oddawała swoją wilgotność, dlatego wentylatory muszą być także odporne właśnie na to. Co jeszcze warto wiedzieć o nowoczesnych wentylatorach, w jakie wyposażane są suszarnie kukurydzy? Najczęściej są one rewersyjne, mają zatem możliwość pracy w dwóch kierunków – zgodnie ze wskazówkami zegarka oraz przeciwnie do nich. Stworzenie odpowiednich warunków schnięcia to bardzo ważna sprawa, dzięki temu bowiem kukurydza faktycznie będzie schnąć a nie gnić. Dlatego właśnie dobór odpowiednich urządzeń do suszarni kukurydzy jest tak potrzebny i nie warto tej kwestii bagatelizować. W dodatku oferowane przez producentów wentylatory są uniwersalne – mogą być bowiem stosowane także w innych miejscach, nie tylko w suszarniach kukurydzy. Dobrze sprawdzą się również w komorach suszarniczych na drewno, a nawet w miejscach przeznaczonych do suszenia cegły, gipsu, tytoniu czy ziół. Wysoka jakość takich wentylatorów sprawia, że są one naprawdę efektywne w działaniu.

Dzięki temu w krótkim czasie możemy optymalnie wysuszyć dany materiał. Oczywiście za wysoką jakość trzeba nieco zapłacić, jednakże warto wiedzieć, że taki wentylator to inwestycja najczęściej całkowicie jednorazowa, gdyż będzie nam z powodzeniem służył przez długie lata i to niemal całkowicie bezawaryjnie.