23 sierpnia, 2019 Zdrowie i uroda 0

Większość osób w dzisiejszych czasach prowadzi szybki tryb życia. Mnóstwo pracy i niezdrowe jedzenie w biegu wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Taki tryb życia sprzyja produkcji kortyzolu (hormonu stresu), który sieje spustoszenie w naszym organizmie i jest przyczyną wielu poważnych chorób. Warto więc znaleźć trochę czasu na chwilę relaksu i zapomnienia. 

Zabiegi w spa

świecowanie uszu wrocławMedycyna niekonwencjonalna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Również gabinety kosmetyczne, oraz gabinety spa są oazą spokoju i relaksu dla większości kobiet. Większość takich gabinetów ma w swojej ofercie świecowanie uszu. Na czym polega ten zabieg? Klient kładzie się na boku, a do jego ucha wkładana jest cienka świeca, na głębokość około 1 cm. Świeca wykonana jest z prawdziwego wosku pszczelego, miodu oraz włókna lnianego. Świecowanie uszu, inaczej konchowanie budzi wiele obaw przed oparzeniem u nowicjuszy. Obawy są oczywiście niesłuszne, ponieważ podczas tego zabiegu cała twarz i uszy są odpowiednio zabezpieczone, a dół świecy, mieszczący się w uchu nie ulega spalaniu. Jakie są wskazania do tego rodzaju zabiegu? Przede wszystkim właściwości prozdrowotne. Pomaga na większość dolegliwości laryngologicznych, takich jak zapalenie zatok, uszu, gardła, przeziębienie. Ponadto łagodzi bóle migrenowe, oraz wspiera leczenie niedosłuchu. Dodatkowo usuwa zalegającą wydzielinę z uszu, dokładnie je oczyszczając. Świeca do konchowania może być również nasączona specjalnymi olejkami, które wspomogą jej działanie prozdrowotne. Chcąc wykonać świecowanie uszu Wrocław będzie oferował nam duży wybór gabinetów z różnym przedziałem cenowym.

W ostatnich latach możemy zaobserwować powrót starych metod leczenia. Konchowanie uszu było znane już w starożytnym Egipcie, w kulturze Majów i Azteków. Praktykowali je również Chińczycy i Indianie z Ameryki południowej.