9 marca, 2020 Usługi 0

Biura detektywistyczne zajmują także śledzeniem działań podejmowanych przez pracowników danej firmy, po to, by zoptymalizować w nich pracę i doradzić dalszy sposób kierowania zespołem pracowników. Jednym z ciekawszych zadań, jakie powierza się prywatnym detektywom, jest wykrywanie zainstalowanych nielegalnie czujników GPS.

Prywatny detektyw i wykrywanie urządzeń gps

Wykrywanie gpsGPS to niewielkich rozmiarów urządzenie, które jest w stanie pokazać nam drogę do celu podczas trasy, szczególnie przydatne podczas przemierzania długich tras samochodowych. Sygnalizator ten jest w stanie nie tylko pokazać nam odpowiednią trasę po ustaleniu naszej lokalizacji, ale także może zapisywać informacje odnośnie naszego przemieszczenia się. Z tej właściwości nadajników korzystają często firmy powiązane z transportem, takie jak na przykład firmy spedycyjne. Jeżeli zaistnieje taka faktyczna potrzeba, umieszczają oni czujniki gps u swoich pracowników, żeby zbadać jak przebiega trasa służbowa każdego z pojazdów i w jakim czasie towar trafia do klienta. Pracodawca, by zainstalować takie urządzenie, musi mieć poważny powód, ale nie musi o tym informować pracownika. Mimo to pracodawca jest zobligowany do wykorzystania zebranych informacji w celach jedynie usprawnienia własnej działalności, a na dodatek musi takie dane potem zniszczyć. Dlatego u detektywa można zamówić specjalną usługą taką jak wykrywanie gps. Często nadajniki gps mogą zostać umieszczone także u osób prywatnych, by śledzić ich poczynania. Takie korzystanie z gps oczywiście jest całkowicie nielegalne po wykryciu takiego urządzenia, osoba odpowiedzialna za tą instalację, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Urządzenie gps nie tylko pokazuje drogę, ale także zbiera informacje o przejechanej trasie. Kiedy jest wykorzystywane nielegalnie, u detektywa można wykupić usługę wykrywania gps. Co ciekawe, detektywi działają często w drugą stronę, montując na specjalne zamówienie gps w firmach transportowych.