22 stycznia, 2020 Przemysł i Produkcja 0

Skuteczna ochrona przed uszkodzeniami w zakładach pracy, parkingach, czy nawet przed bramami wjazdowymi, musi być wytrzymała i odporna. Istnieje wiele rozwiązań stosowanych w tym celu, ale najlepsze są odbojnice, które mają szerokie zastosowanie. 

Jak zamontować odbojnice?

odbojnice montażZakłady pracy i właściciele podziemnych parkingów są głównymi nabywcami odbojnic, ponieważ świetnie się sprawdzają w takich miejscach. W magazynie, w którym pracownicy transportują towar na wózkach widłowych istnieje duże ryzyko, że podczas manewrów dojdzie do uszkodzenia elewacji budynku, lub wystających elementów maszyn, które znajdują się blisko szlaku komunikacyjnego. Aby osłonic te miejsca, konieczne są odbojnice wykonane z odpowiednich materiałów. Jeżeli potrzebne są nam wytrzymałe odbojnice montaż ich nie zajmuje wiele czasu i można go wykonać samodzielnie. Większość modeli odbojnic jest montowana do podłogi, ściany, lub sufitu, przy pomocy specjalnych kotew, śrub i wkrętów. Dotyczy to głównie odbojnic ze stali nierdzewnej i drewna, natomiast modele wykonane z plastiku lub gumy, mogą być zamontowane na wytrzymałym kleju. Żeby montaż był możliwy, odbojnice posiadają specjalne podstawki, w których znajdują się fabrycznie wywiercone otwory, w które wkręca się dołączone śruby i kotwy. Dzięki temu są one wytrzymałe i stabilne. Ponieważ poszczególne modele mają odmienne przeznaczenie, to odbojnice mogą mieć kilka wysokości i szerokości, a w niektórych miejscach można je wykonać na indywidualne zamówienie.

Montaż odbojnic z reguły nie jest problematyczny, ale w razie problemów można skorzystać z pomocy fachowców, którzy przy pomocy odpowiednich narzędzi szybko się uporają z tym zadaniem. W przypadku cen odbojnic, najtańsze zaczynają się już od około stu złotych.