7 października, 2019 Wyposażenie domu 0

Ładne wyposażenie mieszkania to także elementy dekoracyjne i wykończeniowe. Te niuanse świadczą często o profesjonalizmie oraz dobrym guście właściciela urządzanego mieszkania. W sklepach z artykułami dedykowanymi dla wnętrz można znaleźć sporo ciekawych rozwiązań.

Wyjątkowe firany z ozdobnym haftem

firanki haftowaneDuże znaczenie dla estetyki aranżacji może mieć wystrój okna. W zależności od indywidualnych preferencji użytkowników wykorzystywane są najczęściej rolety lub firany. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, jednak firany są ponadczasowe, pasują do każdego pomieszczenia. Klasyczne firany będą się prezentowały znakomicie w pokoju dziennym, ale też w sypialni czy kuchni. Do wnętrz o bardziej eleganckim charakterze poszukiwane są nieco bardziej ozdobne formy. Dużą popularność zyskały firany z gipiurą oraz kompozycje ze stylowego woalu. Jeszcze inny charakter mają firany z dekoracyjnymi aplikacjami. Firanki haftowane mają swój niepowtarzalny urok, nie można ich porównać z pozostałymi rodzajami firan. Często są to wzory florystyczne, które dodają wdzięku każdej aranżacji. Gotowe firany haftowane wykończone są taśmą marszczącą, która zdecydowanie ułatwia ułożenie tkaniny na karniszu. Można zakupić także firany na metry, dobierając wymiar do konkretnego pomieszczenia. Dekoracyjne i wysokogatunkowe tekstylia wypełniają pomieszczenia nastrojowym i przytulnym klimatem. Dla pełnego i satysfakcjonującego efektu warto także dobrać pasujące obrusy oraz poszewki na poduszki.

Eleganckie firany to ozdoba każdego pomieszczenia. Przestrzeń okienna od razu przyciąga uwagę, dlatego trudno przejść obojętnie obok stylowej kompozycji wykonanej z firan. W wyrafinowanych wnętrzach nie obędzie się także bez efektownych zasłon, które idealnie uzupełnią całą aranżację.