13 września, 2019 Finanse 0

 

Dzięki sprzyjającej sytuacji gospodarczej coraz większa liczba osób się bogaci. Pieniądze mogą być pozyskiwane w różny sposób oraz mogą być wynikiem różnych działań. Najprostszym sposobem na pozyskanie pieniędzy jest niewątpliwie praca na etacie. W takim modelu rozliczeniowym wynagrodzenie jest w dużej mierze uzależnione od liczby przepracowanych godzin.

Definicja dochodu pasywnego

sposoby na dochód pasywnyPodobnie ma się sytuacja w przypadku pracy w modelu o dzieło czy zlecenia. Takie formy zarabiania pozwalają zgromadzić pewny kapitał jednak wymagają one ciągłego zaangażowania czasu. Kolejnym sposobem na zarabianie jest samozatrudnienie. W takim modelu osoba staje się przedsiębiorcą, który prowadzi własną firmę. Możliwe jest tutaj zarobienie większych pieniędzy jednak często w ramach dużo większego nakładu pracy oraz poświęcenia jeszcze większej ilości godzin. Alternatywą jest inwestowanie w różne instrumenty finansowe, które może skutkować wypracowaniem dochodu pasywnego, który pozwala osiągnąć wysokie zyski bez angażowania czasu. Sprawdzone sposoby na dochód pasywny to między innymi: inwestycje na giełdzie i zgarnianie zysków z dywidend, inwestycje w nieruchomości, inwestycje w różne firmy na wczesnym etapie ich rozwoju czy zbudowanie własnego biznesu i jego sprzedaż w modelu franczyzowym. Każda z tych inwestycji pozwala generować zyski bez poświęcania dużej ilości czasu własnego, który może być pożytkowany na podróże czy realizowanie pasji.

Jak widać istnieje wiele modeli zarobkowania oraz sposobów na zdobywanie pieniędzy. Niektóre z nich cechują się większą inne mniejszą ilością czasu, który należy poświęcić żeby osiągnąć zamierzony efekt. Niemniej jednak najlepszym możliwym wyjściem są inwestycje, które mają na celu wygenerowanie jak największych zysków co umożliwia realizację pasji i marzeń. W ten sposób człowiek staje się wolny finansowo.