4 marca, 2020 Sklepy i zakupy 0

Żywienie dzieci jest szczególnie ważne w ich pierwszych latach życia. Małe organizmy się kształtują i potrzebują niezbędnych składników do rozwoju, dlatego też tak ważne w diecie malucha są kaszki glutenowe i bezglutenowe. 

Wybór najlepszych kaszek dla niemowląt 

ekologiczne kaszki dla dzieciKażda mama może dać swojego dziecku to co najlepsze, czyli miłość, wychowanie i właściwą dietę. Nawyki żywieniowe kształtują się już podczas życia płodowego, które po urodzeniu maluszka należy kontynuować. Po sześciu miesiącach karmienia wyłącznie piersią, można zacząć wprowadzać do diety dziecka nowe produkty, które będą bezpieczne i odpowiednie do wieku malucha. Podstawą są ekologiczne kaszki dla dzieci, które niemowlęta powinny spożywać od jednego do dwóch razy dziennie. Dostępne są kaszki mleczne, czyli z dodatkiem mleka modyfikowanego, lub bez mleczne, które należy rozpuszczać w wodzie. Przed dokonaniem zakupy kaszki, należy dokładnie sprawdzić jej skład, ponieważ najlepsze są te, których składniki pochodzą z ekologicznych upraw, czyli prowadzonych bez udziału pestycydów i szkodliwych środków chemicznych. Dla zdrowia dzieci jest to niezmiernie ważne, ponieważ ich małe organizmy się są w stanie przed nimi bronić. Kaszki mogą być naturalne w smaku, czyli na przykład ryżowa, jaglana, lub kukurydziana, albo z dodatkiem owoców takich jak banany, jabłka, maliny, czy jagody. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wybrać kaszkę naturalną i dodać do niej świeże, sezonowe owoce ze sprawdzonych upraw, gdyż będą najlepiej smakowały. 

Dzieci nie znają smaku cukru, czy soli, ponieważ dopiero się ich uczą. Z tego względu nie należy kupować maluchom kaszek z dodatkiem cukru, ponieważ ma on negatywny wpływ na ich zdrowie. Na cukier zdecydowanie później przyjdzie czas i na pewno dziecko go pozna.