8 lutego, 2020 Usługi 0

Smartfony to wspaniałe urządzenia o niezmierzonych możliwościach. Towarzyszą nam w pracy, umilają nam wolny czas i pozwalają pozostać w stałym kontakcie ze znajomymi. Niestety tego typu urządzenia mają jedną, główną wadę – są niezwykle delikatne. W dzisiejszym wpisie doradzę, jak najlepiej chronić swojego smartfona.

Jak chronić swój telefon przed zniszczeniem?

pokrowce spigen - sklepNiewątpliwie główną ryzykowną sytuacją dla naszego telefonu jest ryzyko jego upadku. Telefonu od kilku lat coraz częściej tworzone są z materiałów takich jak szkło i metal. O ile metal chroni całą konstrukcję przed rozwaleniem na części tak o szklane plecki i ekran musimy zadbać na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dedykowanego naszemu modelowi etui i szkła hartowanego na ekran. Szkło nie tylko ochroni przed upadkiem, ale również przed porysowaniem ekranu, natomiast dobrze dobrane etui jest stanie pozytywnie wpłynąć na ogólną solidność całej konstrukcji. Warto szukać markowych etui i szkieł, takich jak pokrowce spigen – sklep producenta oferuje szeroką dostępność akcesoriów ochronnych na różne modele smartfonów. Warto wystrzegać się etui kosztujących kilka złotych, gdyż nie tylko zapewne nie będą dobrze dopasowane do naszego telefonu, ale mogą również być groźne dla naszego zdrowia – tanie etui mają bowiem tendencje do rozpuszczania się pod wpływem ciepła i barwienia dłoni. Dobrze dobrane etui i szkło wysokiej jakości jest w stanie w stu procentach uchronić nasz smartfon i sprawić, że będzie wytrzymały w podobnym stopniu jak dawne klasyczne komórki. Mimo to, są sytuacje, w których warto zostawić smartfon w domu.

Głównie chodzi tu o wizytę na plaży, gdyż piasek, jako że ma w swoich składzie kwarc, bez problemu poradzi sobie z porysowanie najtwardszego szkła, a małe rozmiary ułatwiają mu dostanie się nawet pod najlepiej dopasowane etui.