14 sierpnia, 2019 Budownictwo 0

Jednym z kluczowych miejsc w naszym domu jest poddasze. Jest to miejsce ważne nie tylko z tego powodu, że możemy urządzić tam dodatkowe pokoje czy też stworzyć magazyn dla mniej potrzebnych rzeczy. Otóż od poddasza zależy w dużej mierze to jak dużo ciepła jest zatrzymywane we wnętrzu budynku. Właśnie z tego powodu powinniśmy bardzo przyłożyć się do spraw dotyczących ocieplania tego miejsca.

Ocieplanie poddasza pianką

izolacje poddasza pianką purWiększość osób bardziej skupia się na tym by skutecznie ocieplić ściany swojego budynku. Natomiast kwestie dotyczące pozostałych jego elementów są często pomijane. Odbić się to może jednak przysłowiową czkawką ponieważ często to właśnie przez pomijanie tych miejsc dochodzi do zbyt szybkiego wyziębiania budynku. Na chwilę obecną szczególnie apeluje się do osób ignorujących ocieplanie poddasza. To właśnie przez tą część budynku uchodzi z wnętrza domu najwięcej ciepła. Szczególnie zachęca się do tego by stosować izolacje poddasza pianką PUR. Pianka ta wyróżnia się doskonałymi właściwościami dotyczącymi przewodnictwa ciepła. Dzięki niej całe mnóstwo ciepła zostanie zatrzymane we wnętrzu naszego budynku. Mówiąc o piance poliuretanowej warto dodatkowo zaznaczyć, że jest to materiał niezwykle lekki. Oznacza to, że nie będzie nadmiernie obciążał naszej konstrukcji co zdecydowanie jest dodatkowym atutem. Pianka, o której mowa może być skutecznie stosowana zarówno w budynkach murowanych jak i tych wykonanych z drewna.

Na dzień dzisiejszy zauważyć możemy tendencję do coraz częstszego sięgania po rozwiązania jakimi są izolacje natryskowe. Korzystając z takich rozwiązań w bardzo dużym stopniu wpłyniemy również na koszy dotyczące ogrzewania. Automatycznie im skuteczniej ciepło będzie zatrzymywane w naszym domu to tym samym system grzewczy nie będzie musiał stale pracować.