Luty 16, 2019 Budownictwo 0

Do podgrzewania bieżącej wody użytkowej wykorzystuje się energie pochodzącą z pieców centralnego ogrzewania lub grzałek elektrycznych w bojlerach. Dużo tańszym i bardziej ekonomicznym sposobem jest stosowanie odpowiednio skutecznej instalacji solarnej.

Serwisowanie solarów w Białymstoku

serwis solarów białystokInstalacje solarne to szereg połączonych urządzeń opartych na kolektorach słonecznych służący do podgrzewania bieżącej wody użytkowej za pomocą energii pochodzącej z promieniowania słonecznego. Białystok to bardzo nasłoneczniony region i z tego powodu wiele gospodarstw jest wyposażonych w kolektory słoneczne. Skuteczność działania takiej instalacji zależy w dużej mierze od jej stanu technicznego dlatego w tym rejonie niezbędny jest okresowy przegląd. Szukając takiej usługi jak serwis solarów Białystok ma najwięcej firm w całym regionie. Firmy powstały ze względu na duże zainteresowanie tymi instalacjami w regionie. Typowy serwis polega na sprawdzeniu i uzupełnieniu oleju w kolektorach słonecznych, a także na przejrzeniu działania pomp i automatyki. Dokładnemu przeglądowi podlega także szczelność całej instalacji, która wpływa na stan jej działania. Zakres czynności jest z reguły ustalony w oparciu o doświadczenie i sugestie producenta kolektorów słonecznych. Cały pakiet usług jest przedstawiony jeszcze przed wykonaniem usługi i dzięki temu właściciel wie co będzie wykonane i w jakim celu. Polecam, aby przed wykonaniem czynności serwisowych poprosić także o ich bezpłatną wycenę.

Jeśli chcemy zapewnić naszej instalacji długi okres działania, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność pieniędzy dla nas, to powinniśmy dbać o jej stan. Regularne przeglądy na bieżąco wyeliminują usterki i instalacja będzie generowała dna nas prawie darmową energię cieplną, która szczególnie w okresie letnim jest dla nas bardzo korzystna.