21 listopada, 2018 Rozrywka 0

 

W obecnej chwili jesteśmy świadkami niesamowitego wzrostu popularności płyt winylowych. Dzięki temu, że coraz większa ilość osób jest zainteresowana sprzętem odtwarzającym winyle, producenci wytwarzają coraz więcej sprzętu i akcesoriów gramofonowych. Oprócz samego gramofonu, musimy także posiadać odpowiedni sprzęt grający, który umożliwi nam odsłuchiwanie  płyt winylowych.

Przedwzmacniacz gramofonowy i jego różne modele

przedwzmacniacz do gramofonuRola przedwzmacniacza gramofonowego jest bardzo ważna w odtwarzaniu płyt winylowych. Dzięki niemu mamy możliwość wzmocnienia sygnały dochodzącego z wkładki gramofonowej i zamienienie go na sygnał liniowy, który wędruje już do naszego wzmacniacza. Przedwzmacniacz do gramofonu może być umieszczony w wielu miejscach. Jednym ze sposobów na odsłuchiwanie płyt winylowych jest zakup gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem. Kolejnym sposobem jest zakup wzmacniacza z zamontowanym wejściem phono. Jest to wejście gramofonowe, które jest umieszczane w większości wzmacniaczy segmentowych. Jeżeli jednak nie posiadamy wzmacniacza segmentowego HI-FI, a zależy nam na podłączeniu gramofonu do naszych głośników, możemy kupić osobny przedwzmacniacz gramofonowy o małych gabarytach. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość zbudowania systemu, który będzie służył nam bardzo dobrym dźwiękiem, bez konieczności wydawania fortuny na rozbudowane systemy audio.

Mały przedwzmacniacz gramofonowy umożliwia podłączenie gramofonu do głośników komputerowych oraz każdych innych, które posiadają standardowe wyjścia głośnikowe. Dzięki temu, że przedwzmacniacze gramofonowe są produkowane z użyciem najnowocześniejszych technologii, mogą znaleźć swoich nabywców zarówno wśród osób zaczynających swoją przygodę z płytami winylowymi, jak i osób doświadczonych w tej branży.