30 września, 2021 Edukacja 0

Postępująca cyfryzacja sprawia, że zawodami przyszłości stają się profesje związane przede wszystkim z szeroko pojętą informatyką. Świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomputeryzowany, to nieuniknione. Czy wobec tego warto uczyć swoje dzieci jak najlepszego obejścia z najważniejszym narzędziem przyszłości – komputerem?

Programowanie to zawód teraźniejszości?

szkoła programowania online dla dzieciProgramowanie często nazywane jest zawodem przyszłości, prawda jest jednak taka, że programistów poszukuje się już dziś. Fachowcy zajmujący się między innymi pisaniem kodu, zarabiają świetne pieniądze, a z ich usług korzystają niemalże wszystkie branże, nawet te pozornie niezwiązane z cyfrowym światem. Dlatego też zdecydowanie warto zadbać o przyszłość swoich pociech – pomoże w tym szkoła programowania online dla dzieci. To tani kurs odbywający się w pełni zdalnie, który nauczy najmłodszych kreatywności i logicznego myślenia. W powszechnych wyobrażeniach programowanie wymaga doskonałych umiejętności matematycznych, zdolności liczenia całek i obliczania skomplikowanych algorytmów. Nie jest to jednak prawda, w rzeczywistości nauka programowania przypomina raczej naukę języka obcego. Oczywiście potrzebne będą umiejętności kojarzenia faktów i logicznego myślenia, oraz spora dawka kreatywności, jednakże kursy zaprojektowane są w taki sposób, by bezproblemowo trafić do najmłodszych. Szkoła programowania online dba o to, by nauka była równocześnie zabawą, dlatego wszystkie kursy są interaktywne i sprawiają szkrabom radochę.

Nie ma złego momentu na to, by zadbać o przyszłość swoich dzieci. Szkolne lekcje informatyki niestety nie spełniają pokładanych w nich wymagań, a popyt na programistów, już teraz ogromny, będzie tylko wzrastał. To dobrze płatny i dlatego warto wprowadzić w fascynujący, złożony z linijek kodu świat, swoje dzieci.