8 marca, 2018 Fotografia 0

Sesja zdjęciowa nie składa się dzisiaj tylko z wyciągnięcia aparatu cyfrowego z futerału i wciśnięciu odpowiedniego guzika. Taki sposób robienia zdjęć już dawno odszedł w zapomnienie. Związku z tym powstaje pytanie co należy zrobić by takie zdjęcia uznać za udane?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

profesjonalna fotografia rodzinna na ŚląskuIstnieje wiele sposobów i metod dotyczących przygotowania się do sesji rodzinnej przez fotografa. W połączeniu teorii i praktyki muszę powiedzieć, że opracowałem kilka punktów, które przedstawie w poniższym tekście. Po pierwsze ważne by członkowie rodziny byli ubrani w podobnych kolorach. Po drugie, takie sesje można przeprowadzać zarówno w domu, jak i w studio fotograficznym. Po trzecie, taka sesja zdjęciowa zazwyczaj trwa około 2-3 godzin w zależności od ilości zdjęć jakie będziemy chcieli mieć. Ze strony fotografa by mówić o profesjonalna fotografia rodzinna na Śląsku należy posiadać odpowiedni sprzęt fotograficzny oraz wszelkiego rodzaju z tym związane dodatki techniczne. Po drugie, warto wcześniej sprawdzić poziom baterii w aparacie fotograficznym. Warto tutaj również nie zapomnieć o wyczyszczeniu obiektywu aparatu.Kolejną rzeczą jaką musi zrobić to wyczyścić i sformatować kartę pamięci. W przypadku robienia zdjęć w plenerze warto mieć przygotowany plan awaryjny, który pozwoli wyjść na z opresji związku z nagłym załamaniem się pogody. Warto dodać tutaj, że dobrze jest być do tej pracy gotowy przed czasem. To w połączeniu w całość pozwoli na zrobienie super zdjęć z którego będzie się cieszyła cała rodzina.

Na rynku istnieje wiele fotografów jednak najważniejsze przy jego wyborze jest sprawdzić jego portfolio oraz podpisać z nim wcześniej umowę. Bo tylko wtedy pozwolimy sobie na uniknięcie nie potrzebnym problemów. Dlatego warto stawiać na znanych i renomowanych fotografów.