4 maja, 2020 Zdrowie i dieta 0

Kilka lat temu urodziła mi się niepełnosprawna córka. Do tej pory jej stan był stabilny, ale ostatnio trochę się jej pogorszyło. Od kilku miesięcy leżała już w szpitalu i była podłączona do aparatu monitorującego jej funkcje życiowe. Chciałam ją wreszcie zabrać do domu, ponieważ w szpitalu i tak nie mieli dla mniej pomocy, ale wcześniej musiałam kupić taki monitor, do którego będzie podłączona.

Jakie monitory medyczne są najlepsze?

Monitor medycznyLekarz powiedział, że córka musi być podłączona do monitora medycznego, ponieważ w innej sytuacji byłoby to zbyt niebezpieczne. Mogłam bym nie zauważyć na przykład że jej akcja serca nadmiernie zwolniła i potrzebne są pilnie leki. Zapytałam się go jaki monitor medyczny powinnam wybrać. Polecił mi on zakupić monitor medyczny o szerokim zakresie badania funkcji życiowych. Najlepiej, żeby mierzł on ciśnienie w sposób nieinwazyjny, sprawdzał temperaturę ciała, posiadał podgląd na EKG oraz wynik saturacji ciała. W tej chwili nowoczesne monitory medyczne posiadają także system dźwiękowy alarmujący o tym, że wyniki pacjenta schodzą poniżej krytycznym i konieczne jest wsparcie jego funkcji życiowych. W związku z tym należy dobrać urządzenie o jak największym zakresie funkcji życiowych. Przykładowo najlepszy jest zakres pulsu od 0 do 300 uderzeń serca na minutę. Z tego, co się od niego dowiedziałam warto również wybrać monitor medyczny pediatryczny.

Co prawda większość monitorów medycznych jest uniwersalnych i nadaje się także do stosowania dla dzieci, jednak te pediatryczne są o wiele bardziej dokładne jeśli chodzi o monitorowanie funkcji życiowych dzieci. Właśnie taki monitor medyczny wybrałam dla swojej córki. Jest to łatwo dostępne urządzenie. Można je kupić w wielu sklepach medycznych i hurtowniach z takimi artykułami.