2 kwietnia, 2021 Dla dzieci 0

Z pewnością pojawienie się na świecie dziecka jest przełomowym momentem dla każdej mamy, ponieważ od tej chwili jej życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Przez pierwsze lata jej życie będzie się skupiało na pielęgnacji, karmieniu i usypianiu maluszka.

Jak można wykorzystywać pieluszki dla dzieci?

kolorowe pieluchyKażda mama jeszcze przed narodzinami dziecka kompletuje dla niego wyprawkę, która składa się ze wszystkich niezbędnych artykułów. Przede wszystkim jest to wózek, łóżeczko, ubranka czy smoczki, ale nie może w niej zabraknąć także pieluszek. Mówiąc o nich mamy na myśli przeważnie jednorazowe pieluchy, które kupimy w każdej drogerii, sklepie z artykułami dla niemowląt czy nawet w aptece. Jednak pieluszki równie dobrze mogą być wielorazowe i mieć szerokie zastosowanie. Kolorowe pieluchy z bawełny, tetry, bambusa czy flaneli, są wręcz niezastąpione przy każdym dziecku. Przede wszystkim stanowią doskonały materiał do wycierania buzi maluszkowi po posiłku czy osłaniania ramienia przez zabrudzeniem w trakcie ulania. Pieluszki tego typu są bardzo miękkie w dotyku, zatem świetnie się sprawdzą jako lekkie okrycie dziecka w ciepłe dni, zastępcze prześcieradło na przewijaku czy jako otulacz. Pieluchy wielorazowe, zwłaszcza tetrowe i bambusowe doskonale się nadają jak wkłady do formowanek czy pieluszek wielorazowych, ponieważ świetnie chłoną wilgoć i są delikatne dla skóry. W sprzedaży znajdziemy je w klasycznej białej wersji, ale nie brakuje modeli kolorowych z ciekawymi wzorami i nadrukami.

Tego typu pieluchy możemy kupić na sztuki w sklepach z artykułami dla niemowląt albo w internecie. Przeważnie cena ich wynosi od złoty pięćdziesiąt do nawet pięćdziesięciu złotych, w zależności od wybranego modelu i materiału z jakiego jest wytworzona.