Lipiec 9, 2019 Motoryzacja 0

Jazda samochodem z silnikiem diesla po mieście bywa zgubna. Dlaczego? Dlatego że w układach wydechowych takich aut montowane są filtry cząstek stałych, które odpowiadają za neutralizowanie niebezpiecznych substancji, czyli właśnie cząstek stałych, które znajdują się w spalinach. Problemy z filtrem oznaczają większe zanieczyszczenie, a czasem usterki auta.

Wybierz regenerację DPF zamiast wymiany

regeneracja dpf cenaDlaczego mowa o miejskiej jeździe? Dlatego że większość cząstek stałych filtr dopala wewnątrz układu. Dzieje się tak jednak w pewnych warunkach, mianowicie wówczas, kiedy auto porusza się z odpowiednią prędkością, a silnik działa na odpowiednio wysokich obrotach. Wysoka temperatura sprawia wówczas, że sadza jest dopalana i filtr pozostaje wydajny, to znaczy ma wciąż stosunkowo wysoką przepustowość. W mieście raczej jeździ się wolno, a do tego na krótkich trasach, kiedy nie ma szans na wypalanie zanieczyszczeń. W wyniku złej eksploatacji filtr może się zatkać, a to prowadzi do problemów z autem oraz do emisji większej ilości spalin do środowiska. Brak dbałości o filtr może oznaczać konieczność kupna nowego elementu, co dość sporo kosztuje. Jest jednak inne wyjście. To regeneracja dpf cena jest wówczas zdecydowanie niższa, niż koszt zakupu nowej części. Regenerowanie i czyszczenie polega na wymontowaniu filtra z układu wydechowego oraz poddaniu go myciu w specjalistycznym urządzeniu. Woda wypłukuje niespalone zanieczyszczenia, w tym sadzę oraz popioły.

Dzięki takiemu zabiegowi przepustowość i wydajność filtra DPF wraca do niemal stuprocentowego poziomu. Kierowca unika wówczas kosztownego zakupu nowej części, a środowisko cierpi mniej, bo szkodliwe substancje ulegają zniszczeniu. Miejsc, w których oferuje się usługi regeneracji filtrów cząstek stałych, jest sporo, warto je odwiedzić.