3 września, 2021 Ogród 0

Wiele osób zajmuje się domową hodowlą roślin, w związku z czym nie ma się czemu dziwić iż zdecydowana część z nich decyduje się na zakup profesjonalnego growboxa. Jednak należy zauważyć, że nic nam po nim, jeżeli nie dobierzemy odpowiednich lamp.

Mocne LED-y do growboxów

led do growboxaNajczęściej, growboxy, to namioty, w różnych rozmiarach i formach, które służą do uprawy roślin. Wiele z nich jest małych, na tyle, że mieszczą zaledwie kilka roślin, ale mamy też do czynienia z wielkimi, niemalże mieszkalnymi, namiotami. Jakby jednak nie było, to, w każdym przypadku, będzie nam potrzebne odpowiednie oświetlenie. Odpowiednie, to znaczy takie, które będzie pasowało do danego growboxa i emitowało optymalną ilość światła dla danej hodowli. Należy mieć na uwadze iż przestrzeń, na jakiej chcemy uprawiać rośliny, musi być dokładnie zaplanowana, nie tylko pod względem oświetlenia, ale także wentylacji oraz ilości plonu, o ile uprawia się akurat tego rodzaju rośliny, a nie na przykład egzotyczne kwiaty. Jakby jednak nie było, mocny LED do growboxa będzie nam niezbędny. Jest tak, albowiem rośliny, w procesie fotosyntezy, wykorzystują światło oraz wodę, a ilość pierwszego czynnika jest tu jednak decydująca. Światło LED-owe daje bowiem nie tylko wyjątkowo mocny strumień oświetlenia, ale praktycznie nie emituje ciepła, dzięki czemu zużywa znacznie mniej energii. Nieważne jest zatem, czy nasza uprawa jest mała czy też duża, albowiem, kupując LED-y, zawsze będziemy mogli sporo zaoszczędzić.

Żyjemy w czasach, gdzie energia jest bardzo droga, a emitowane przy okazji jej produkcji, gazy cieplarniane i inne zanieczyszczenia, z każdym dniem, pogarszają jakość życia na planecie. Ważne jest więc, by tam, gdzie można, stosować zieloną energię, a tam, gdzie się nie da, używać oświetlenia energooszczędnego.