Sierpień 8, 2018 Usługi 0

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej opieki od swojego właściciela, która uwzględnia nie tylko wyprowadzanie na spacer i karmienie, ale również właściwą dla danej rasy pielęgnację. Musimy mieć bowiem świadomość, że pielęgnacja psa wywodzącego się z konkretnej rasy będzie przebiegała najczęściej w zupełnie odmienny sposób niż pielęgnacja innej rasy.

Pielęgnacja u psiego fryzjera

pielęgnacja psówSą razy, z których pielęgnacją bez większego problemu poradzimy sobie w domowym zaciszu, chociaż i to nie jest zawsze możliwe. Każdy z nas jest w stanie wyobrazić sobie czesanie szorstkowłosego owczarka niemieckiego, ale jeśli zachodzi konieczność podcięcia jego pazurów… zazwyczaj decydujemy się na pomoc specjalisty w tej dziedzinie. Pielęgnacja psów w głównej mierze opiera się na odpowiednim zadbaniu o sierść pupila, jego pazury, a czasami również uszy i zęby (choć w dwóch ostatnich przypadkach potrzebna jest dodatkowa wiedza i doświadczenie). W naszym otoczeniu znajdziemy wiele ras psów (o różnym wzroście), które charakteryzują się długą sierścią. Sierść tego typu wymaga od nas nie tylko częstego czesania, ale również podcinania we właściwy sposób, by nasz pies cieszył się komfortem termicznym, np. podczas gorącego lata i by nie groziło mu przegrzanie się podczas spaceru w wyższej temperaturze. W usługach osób proponujących nam zabiegi pielęgnacyjne dla psów znajdziemy także możliwość wykąpania naszego pupila, co często – ze względu na rozmiary psa – nie jest możliwe w środowisku domowym.

Jeśli chodzi o podcinanie pazurów, jest ono konieczne, jeśli nasz pies jest psem domowym i wychodzi jedynie na spacery o określonych porach, większość dnia spędzając w domu, na, np. podłodze wyłożonej panelami. W takim przypadku jest to nie tylko kwestia bezpieczeństwa naszych paneli, ale również komfortu poruszania się naszego psa.