14 lutego, 2020 Wakacje 0

Zwolennicy górskich wędrówek doskonale wiedzą, jak ważne są odpowiednia odzież oraz właściwie dobrane buty. Są one warunkiem komfortu oraz bezpieczeństwa. Wypad w góry w sandałach lub adidasach nie jest dobrym pomysłem, gdyż często okazuje się, że samodzielnie nie jesteśmy w stanie pokonać wiele tras.

Letnie buty niezbędne podczas górskich wędrówek

obuwie w góry na latoDecydując się na zakup odpowiedniego obuwia, warto przejrzeć ofertę wielu producentów, bowiem oferta butów jest naprawdę duża. Najlepsze obuwie w góry na lato to przede wszystkim takie, które jest wygodne, nie uciska, a jednocześnie odpowiednio usztywnia kostkę. Sprawi to, że wędrówki będą komfortowe, a jednocześnie nie skończą się odciskami lub skręceniem nogi. O ile zimą konieczne jest, by posiadać obuwie masywne, to latem można pozwolić sobie na lżejsze buty, które będą przewiewne, co sprawi, że stopa nie będzie się pociła. Odpowiednia podeszwa oraz krój buta są istotne, by jak najlepiej dobrać je do swojej stopy, warto zmierzyć kilka modeli. Dzięki temu możemy zdecydować się na ten, który będzie najodpowiedniejszy. Podeszwa, która jest antypoślizgowa, sprawi, że będziemy mogli wędrować po stromych zboczach, jednocześnie nie obawiając się upadku. Podeszwa wykonana z gumy zapewnia odpowiednią amortyzację, co zwiększa komfort chodzenia. Buty do wędrówek górskich letnie powinny być lekkie, przewiewne, sięgające za kostkę, gdyż zmniejszy to ryzyko skręcenia stopy.

Podczas wędrówek po górach musimy się liczyć z tym, że pogoda ulega często drastycznej zmianie. Mimo tego, że jeszcze przed chwilą słońce na bezchmurnym niebie gwarantowało nam komfort podczas wędrówek, to chwilę później intensywne opady deszczu sprawiły, że spacer nie był komfortowy. Istotne zatem, by buty nie przemakały, zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza, gdyż pogoda w górach bywa zmienna.