Grudzień 21, 2017 Przemysł i Produkcja 0

Przed każdymi świętami Bożego Narodzenia, jeżdżę do pobliskiej hurtowni ryb, aby zaopatrzyć się w świeże produkty na to wydarzenie. Kupuję wiele gatunków ryb, nie tylko karpie i pstrągi. Moja żona przyrządza wspaniałego zapiekanego amura. W tym roku organizujemy wigilię w naszym domu, naszą pierwszą wspólną w nowym mieszkaniu, więc musiałem zadbać o spory zapas rybek.

Nowe kurtyny paskowe w hurtowni

kurtyna paskowaJak co roku, zadzwoniłem do hurtowni miesiąc przed świętami, zamówiłem towar i dzisiaj pojechałem je odebrać. Zaproszono mnie do środka, co było dla mnie nowościom. Pracownik postanowił opowiedzieć mi, o remoncie, który niedawno został przeprowadzony w pracowni, dzięki czemu zyskali nową powierzchnię, gdzie mogą wchodzić klienci. Właściciel hurtowni rybnej zainwestował w nowe przesłony, zamiast wielkich masywnych drzwi, pomiędzy chłodnią, a miejscem ważenia towarów. Kurtyna paskowa – tak to nazwał – była wynalazkiem dość starym, ale dopiero niedawno doceniono w Polsce. Takie kurtyny stosowane są jako drzwi magazynowe, bramy wyładunkowe, a także przegrody w chłodniach i zakładach mięsnych. Było to idealne rozwiązanie, według jego szefa, w hurtowni ryb. Dzięki temu, w ciągu pół roku, udało mu się zmniejszyć wydatki na prąd i gaz o połowę. Ponoć taka kurtyna paskowa zatrzymuje temperaturę w pomieszczeniu i kontroluje przepływ powietrza: zimnego i ciepłego. Dzięki specjalnym materiałom PCV, przepuszcza także wiele światła, dzięki temu można zaoszczędzić kolejne pieniądze. Chroni również przez hałasem, co sam odczułem, bo wchodząc do hurtowni prawie niesłyszalne były dla mnie chłodziarki w pomieszczeniach i nawiewy.

Ta modernizacja hurtowni bardzo spodobała mi się, chociaż nie wpłynęło to na smak ryb. Lubię patrzeć jak zmienia się świat wokół mnie. Dzięki temu wiem, że ludzie chcą się rozwijać i to mnie motywuje.