Czerwiec 8, 2017 Medycyna 0

Mojej koleżanki brat był przedstawicielem farmaceutycznym. Zajmował się lekami, które przepisywali psychiatrzy. Także miał dostęp do różnego rodzaju próbek. W sumie kiedyś dla żartu czegoś spróbował. I tak mu się to spodobało, że robił to już regularnie.

Wyjście z uzależnienia od leków dzięki terapii

polecany ośrodek leczenia uzależnień od lekówW sumie było to ciężko wyczuć bo jednak tak jak po alkoholu nie była żadnego zapachu. Widać było tylko, że zachowuje się nienaturalnie. W sumie to kiedyś przypadkowo przyznał się jakie leki bierze. I koleżanka znalazła ich duże ilości w mieszkaniu. Wiedzieli od tego momentu, że jest uzależniony od ich przyjmowania. Na początku nie chciał się przyznać. Jednak chyba w końcu przestraszył się tego co się z nim dzieje i powiedział całą prawdę. Koleżanka  i jej rodzina stwierdzili, że trzeba go gdzieś wysłać. Jednak sam sobie z tym nie poradził.  I zgodził się pojechać do specjalistycznego środka. Ten polecany ośrodek leczenia uzależnień od leków znajdował się kilkadziesiąt kilometrów od miejsca jego zamieszkania. Przebywał tam jakiś czas. Podczas tego pobytu miał różnego rodzaju zajęcia zarówno indywidualne jak i grupowe. I uczył się jak radzić sobie nie biorąc leków. Nie było to dla niego proste. Jednak gdy wyszedł z tego ośrodka pomału stawał na nogi. Przede wszystkim zmienił pracę. I poznał też nowych ludzi. W sumie nawet kilka miesięcy po wyjściu z ośrodka poznał dziewczynę i zakochał się. Czyli teraz wszystko układa się w jego życiu bardzo dobrze.

Gdyby jednak nie to leczenie jego życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Także był to dobry krok by go tam wysłać. Zresztą najbardziej wdzięczny za to jest chyba on. Z nałogu praktycznie sam nikt nie potrafi wyjść. Są to zbyt trudne sprawy. I trzeba do takiej osoby wyciągnąć rękę i mu pomóc.