12 lipca, 2018 Sport 0

Od wielu lat gra w tenisa cieszy się sporą popularnością. W tenisa mogą grać nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież. Rodzice mogą nawet zapisać dzieci na lekcje tenisa, podczas których pod okiem profesjonalnego instruktora nauczą się podstawowych zasad gry i będą miały okazję trenować.

W Warszawie dzieci pograją w tenisa

tenis dla dzieci warszawaNie brakuje propozycji zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży. Rodzice często zastanawiają się nad wyborem zajęć dodatkowych dla swoich pociech. Pływanie, karate, gra na instrumentach muzycznych – to tylko niektóre z wielu propozycji. Ciekawym pomysłem jest również tenis dla dzieci Warszawa, jedno z największych miast w Polsce, ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe. Nie brakuje prywatnych ośrodków, które oferują naukę gry w tenisa na najwyższym poziomie. Dzieci, które trenują od najmłodszych lat, mają duże szanse by w przyszłości osiągać sportowe sukcesy w danej dziedzinie. Im wcześniej dziecko zacznie trening, tym lepiej. Zajęcia gry w tenisa powinny odbywać się regularnie, minimum dwa razy w tygodniu. Trener gry w tenisa powinien mieć podejście do dzieci. Dobry trener zachęca i motywuje dziecko do wytężonej pracy. Zdarza się, że po kilku treningach dziecko stwierdza, że nie to nie to i chce zrezygnować z gry w tenisa. Oczywiście nie należy dziecka zmuszać do uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, na które nie ma ochoty. Bywa jednak, że niechęć dziecka do danych zajęć jest chwilowa i wynika na przykład z nieodpowiedniego podejścia trenera.

Tenis, tak wiele innych dyscyplin sportowych, wymaga regularnych treningów. Tylko wówczas dana osoba ma szansę na odniesienie sukcesu w danej dyscyplinie, jeśli oczywiście chce grać zawodowo. Naukę gry w tenisa warto zacząć w młodym wieku.