Listopad 28, 2018 Usługi 0

Dwa miesiące przed rozpoczęciem się wakacji wraz ze znajomymi rozpoczęliśmy szukanie pokoi dwuosobowych w Toruniu, ponieważ to właśnie tam mieliśmy w planach studiowanie. Mimo że miałam rodzinę w tym mieście, nie chciałam nikomu zawracać głowy, dlatego idealnym rozwiązaniem było znaleźć pokój do wynajęcia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pokoju?

pokoje dwuosobowe w ToruniuZarówno mi jak i moim przyjaciołom bardzo dobrze poszła matura, dlatego nie obawialiśmy się, że nie dostaniemy się na wymarzone kierunki. Pokoje dwuosobowe z całą pewnością opłacały się bardziej niż jednoosobowe, jeśli my znałyśmy się bardzo dobrze, a co więcej miałyśmy okazje pomieszkiwać razem w jednym pokoju przez jakiś czas. Szukałyśmy pokoju, który spełniłby nasze oczekiwania. W sumie to nie miałyśmy zbyt dużych. Chciałyśmy tylko dwa osobne łóżka, biurka oraz krzesła do nich. Wiedziałyśmy, że jeśli zakochamy się w konkretnym miejscu, poczujemy jego klimat to urządzimy go po swojemu. Dobrze, że rozpoczęłyśmy poszukiwania wcześniej, jeśli chodzi o pokoje dwuosobowe w Toruniu, bo w okresie wakacyjnym nie miałybyśmy zbyt dużego wyboru. Ceny pokoi dwuosobowych są bardzo różne. Z własnych obserwacji zauważyłam pewną zależność, że im bliżej centrum, starego rynku, ceny są wyższe i w sumie nie ma co się temu co dziwić. My z Mariką nie chciałyśmy koniecznie blisko starego rynku, ale nie chciałyśmy na uboczu, skąd będziemy miały wszędzie daleko. Dla studenta ważne jest w sumie, żeby miał albo wszędzie blisko albo stawia na komunikację miejską, na co także warto zwrócić uwagę.

Toruń jest nazywany miastem studentów i faktycznie coś w tym jest. Od października w nim znajduje się bardzo duża ilość młodych osób uczących się w uniwersytecie. Natomiast w okresie wakacyjnym można zobaczyć wielu turystów, którzy przyjeżdżają nawet za granicy, co robi szczerze mówiąc wrażenie.