21 czerwca, 2020 Fotografia 0

Niegdyś unikałam bardzo wszelkich programów do obróbki zdjęć uznając to za oszukiwanie, jednak od pewnego czasu nawróciłam się pod tym względem ponieważ zaczęłam dostrzegać zalety photoshopa i tego, jak bardzo za jego pomocą możemy odzwierciedlić to, co naprawdę chcieliśmy zawrzeć na naszej fotografii.

Przerabianie zdjęć w photoshopie

tutoriale zdjęć w PhotoshopieW przeszłości często spotykałam się ze zdjęciami, które już mało miały z nimi cokolwiek wspólnego. Bardziej była to grafika i przez to nieco zraziłam się do programów pozwalających na obróbkę zdjęcia. Chciałam za wszelką cenę tworzyć piękne ujęcia jedynie przy użyciu swojej wiedzy, tricków oraz wykorzystaniu światła zastanego, jednak ostatnio zmieniłam swoje zdanie z prostego względu. Mój aparat, czy raczej jego matryca nie zawsze odzwierciedla wszystko tak, jak ja widzę to oczami. O ile na podglądzie zdjęcie jest pięknie nasycone o tyle na ekranie komputera już niekoniecznie i na początku głównie do tego celu wykorzystywałam photoshopa, aby poprawić kolory, lecz z biegiem czasy zaczęłam bawić się bardziej znajdując tutoriale zdjęć w Photoshopie które pokazały mi, jak świetną zabawą może być ten program. Przykładowo jestem osobą początkującą w makijażu i nie zawsze wyjdzie mi on idealnie. W photoshopie dosłownie w dziesięć minut mogę go poprawić tak, żeby wyglądał identycznie do tego w jaki sposób pragnęłam się pomalować do zdjęć.

Photoshop zatem nie musi być wcale wykorzystywany do rażącego wręcz odchudzania sylwetki, czy oszukiwania innych w przypadku robienia zdjęć. Photoshop jest rewelacyjnym narzędziem, które może naprawić wszystkie mankamenty naszego aparatu. Możemy za sprawą tego programu osiągnąć dosłownie zamierzony efekt, który był nie do zrobienia na przykład ze względu na słaby sprzęt.