Grudzień 6, 2017 Przemysł i Produkcja 0

Zima to piękna pora roku i co dziwne, jest tym piękniejsza im bardziej zimna się staje. Nie ma nic smutniejszego niż widok topniejącego śniegu, który dopiero co spadł z nieba, nie wspominając już o wszechobecnym w takich warunkach błocie i ogólnie nieprzyjemnych warunkach środowiskowych.

Guma i jej różne mieszanki

mieszanki gumoweJednym z najbardziej ekscytujących widoków mojego dzieciństwa były, zwiastujące pojawienie się zimy, zamarznięte wzory na szybach o poranku. Takiego czegoś prawie nie sposób doświadczyć w dzisiejszych czasach, ze względu na nowoczesne okna, które to nie są podatne na taki efekt. Wspomniane wzory to efekt zamarzania na szybie wody z powierza, kiedy to podczas ochładzania przekroczony zostaje punkt rosy i powstałe krople osadzają się na szkle i momentalnie zamarzają. Powstałe w ten sposób widoki są przewspaniałe i potrafią cieszyć oka przez długie chwile, aż do momentu roztopienia. Z zimą związany jest mróz, a z mrozem konieczność uszczelnienia starych okien, w moim przypadku stosuje różnego rodzaju uszczelki oraz mieszanki gumowe. W nowoczesnym świecie mamy do wyboru niezliczoną ilość produktów gumowych, które mogą nam pomóc załatać dowolny rodzaj dziury i nieszczelności. Odpowiednie typy mieszanek z gumy są w stanie sprostać każdemu zadaniu jakie sobie wymyślimy. W moim przypadku chodzi o wyżej wspomniane stare okno, które to pozostawiłem z sentymentu, lecz wymaga ciągłej konserwacji i napraw. Nieszczelności idealnie daje naprawić się gumowymi uszczelkami, w połączeniu z gumowym tworzywem półpłynnym, którego używam do przytwierdzania uszczelek w odpowiednich miejscach.

Różnego rodzaju typu mieszanek gumowych potrafią znacznie ułatwić nam dzisiaj życie i zdecydowanie są bardzo przydatnym wynalazkiem. Jak pokazuje powyższy przykład, idealnie nadają się do wielu różnych czynności, w tym do uszczelniania starych, ale jakże pięknych okien.