Marzec 2, 2019 Zwierzęta domowe 0

Każde domowe zwierze zasługuje na miskę pełną karmy i ciepły kącik do spania. Pies bardzo się przywiązuje do swojego właściciela i chce być zawsze blisko niego. Często psy śpią z właścicielami, choć powinny mieć swoje miejsce.

Gdzie położyć legowisko dla psa?

legowiska dla psówJeżeli mamy małego pieska w domu, to najczęściej śpi on w łóżku właściciela, lub obok niego. Bywa, że psy śpią na kanapach, lub fotelach, w których siedzi ich pan. Małe psy nie są bardzo problematyczne, bo zajmują niewiele miejsca, ale kiedy nasz pupil waży ponad czterdzieści kilogramów, to musi mieć swoje miejsce do spania. Legowiska dla psów powinny być dopasowana do ich wagi. Mogą one być w formie miękkich materaców, lub piankowych podłoży. Najpopularniejsze są materace w formie pontonów, które mają podwyższone brzegi umożliwiające zwierzęciu wtulenie się. Ich wypełnieni stanowi specjalna wata, lub pianka o odpowiedniej twardości. Legowisko powinno też dobrze izolować psa od podłoża, aby nie było mu zimno w trakcie snu. Pokrycie miejsc do spania, jest wykonane z miękkiego materiału bawełnianego, albo specjalnej tkaniny niepochłaniającej wody. Pies nie może spać na mokrym legowisku, bo może się przeziębić. Miejsce, w którym położymy jego legowisko, musi być suche i w miarę ciepłe. Dobrze żeby nie było to miejsce, w którym cały czas ktoś przechodzi, bo będziemy mu to przeszkadzało w spokojnym śnie. Można je też położyć koło swojego łóżka, jeżeli nie chcemy się rozstawać z naszym czworonogiem, zawsze to lepsze rozwiązanie niż spanie z psem.

Legowiska najlepiej jest kupować w sklepach zoologicznych, albo szukać w internecie, bo tam są najtańsze. Są one dostępne w wielu kolorach i wielkościach, a więc każdy właściciel znajdzie idealny model dla swojego podopiecznego. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.