17 lipca, 2020 Usługi 0

Ozon jest gazem, który wykazuje silne właściwości utleniające, co oznacza, ze z jego pomocą możemy pozbyć się wszelkich drobnoustrojów, mikroorganizmów, a także mikrozanieczyszczeń. Ozonowanie to zatem doskonała metoda odkażania, nawet w przypadku pomieszczeń mieszkalnych.

Warszawscy specjaliści od odkażania mieszkań

ozonowanie mieszkania warszawaZabieg ozonowanie jest bardzo bardzo prosty i nie wymaga od nas wynoszenia z domu drogiej elektroniki, czy mebli, albowiem ozon ich nie zniszczy. Nie musimy też opuszczać odkażanego pomieszczenia na dłużej niż kilkadziesiąt minut. Jest tak ponieważ samo ozonowanie trwa około godziny, a jedyne, co po nim należy zrobić to wietrzyć pomieszczenia przez około dwadzieścia minut. Jest to bowiem czas niezbędny do tego, by ozon utracił właściwości utleniające i rozpadł się do postaci tlenu. Jeżeli chodzi o koszt tego zabiegu to jest on zależny w głównej mierze od metrażu odkażanej powierzchni oraz cennika danej firmy dezynfekcyjnej. W naszych mieszkaniach żyje mnóstwo mikroorganizmów i drobnoustrojów, w tym groźne wirusy, alergeny oraz wolne rodniki, a nic nie niszczy ich tak efektywnie jak ozon. Jeżeli zainteresowało nas ozonowanie mieszkania Warszawa jest miejscem, gdzie świadczy je co najmniej kilkanaście przedsiębiorstw. Większość z nich działa w systemie 24/7 toteż możemy umówić odkażanie na dowolną godzinę. Większość firm odkażających korzysta z nowoczesnych ozonatorów, dzięki czemu zabiegi są szybsze i jeszcze bardziej efektywne.

Najskuteczniejszą metodą odkażania jest chlorowanie, jednak nie stosuje się go w pomieszczeniach mieszkalnych, gdyż nawet jego opary są śmiertelnie niebezpieczne. Natomiast zabieg z wykorzystaniem ozonu jest jak najbardziej bezpieczny, gdyż ten przestaje być aktywny już po dwudziestu minutach.