6 kwietnia, 2021 Transport 0

Wraz z każdym nadchodzącym w kalendarzu świętem diametralnie rośnie liczba wysyłanych do Polski paczek. Wysyłane są one z różnych europejskich krajów, ale zdecydowanie najwięcej paczek leci do naszego kraju samolotami z Anglii. Duża konkurencja w branży kurierskiej spowodowała znaczące obniżenie cen usług kurierskich, co przekłada się na zwiększoną liczbę przesyłek.

Im cięższa paczka tym większy koszt wysyłki

paczki anglia polskaNa koszt wysłania przesyłki do Polski składają się głównie dwa czynniki. Cena wysyłki zależy od gabarytu paczki oraz jej wagi. Można więc spokojnie napisać, że wysłanie małej, ale ciężkiej paczki będzie kosztować tyle samo co wysłanie dużej i lekkiej przesyłki. Wszystko zależy od systemu rozliczeń, jakie przyjmuje określona firma kurierska. Większość firm kurierskich realizuje wysyłkę paczki Anglia Polska w formule od drzwi do drzwi. Odbiera paczkę bezpośrednio od nadawcy w Anglii i dostarcza do odbiorcy w Polsce. Za wysłanie paczki o wadze do trzydziestu kilogramów trzeba zapłacić około stu złotych i jest to najniższa cena, jaką można znaleźć w ofercie firm kurierskich działających w Anglii. Za cięższą paczkę zapłacimy dodatkowo około dziesięciu złotych za każdy kilogram. Więcej zapłacimy też za przesyłki o dużych i niestandardowych gabarytach. Z Anglii wysyłane są najczęściej standardowe paczki, które nie ważą więcej od wspomnianych trzydziestu kilogramów. Sto złotych za taką przesyłkę to naprawdę niewiele.

Firmy kurierskie mocno ze sobą rywalizują i dlatego ich oferta jest naprawdę dobra. Wysłanie przesyłki do Polski jest po prostu tanie. Na dodatek można skorzystać z usługi firmy kurierskiej polegającej na odebraniu paczki bezpośrednio od nadawcy. W czasach gdy liczy się każda minuta jest to szczególnie istotne, bo to spore ułatwienie.