5 czerwca, 2018 Sport 0

W ostatnim czasie producenci rowerów starają się wyszczególnić możliwie jak najwięcej kategorii rowerów, które mają pomóc użytkownikom w doborze odpowiedniego sprzętu do ich konkretnych potrzeb. Wśród kategorii rowerów znajdziemy więc rowery, które ze względu na swoje funkcjonalności najlepiej sprawdzają się w zastosowaniach rekreacyjnych, a także te bardziej sportowe.

Długodystansowy rower trekkingowy

rowery trekkingoweWśród wyszczególnionych kategorii znajdziemy, między innymi, rowery trekkingowe. Są to rowery, które swoimi funkcjonalnościami najczęściej zbliżone są już bardziej do rowerów zawodowych niż do sprzętów wykorzystywanych do podróży miejskich opierających się głównie na przemieszczaniu się z punktu A do punktu B. Rowery trekkingowe charakteryzują się zdecydowanie bardziej wzmocnioną konstrukcją, której użyteczność zostaje zwykle wzbogacona o nowoczesne technologie. Ze względu na fakt, iż są one przeznaczane do pokonywania znacznie dłuższych odcinków trasy, w dodatku często o trudniejszym ukształtowaniu, konstrukcja musi cechować się wytrzymałością i odpornością na różnego typu uszkodzenia mogące powstać podczas uderzenia. Producenci dbają również o to, by wszystkie najważniejsze części – w tym, np. układ hamulcowy – były wykonane z najlepszych materiałów, a jednocześnie odpowiednio zabezpieczone przed oddziaływaniem zgubnych czynników zewnętrznych. Zgodnie z tą myślą w rowerach trekkingowych coraz częściej stosowane są hamulce tarczowe.

Jeśli chodzi o asortyment rowerów trekkingowych, na rynku znajdziemy propozycje tego typu rowerów od różnych producentów. Dzięki temu możemy wybrać taki rower, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom i będzie skupiał się na rozwiązaniach dających nam konkretne właściwości i funkcjonalności, na których szczególnie będzie nam zależało.