2 lipca, 2018 Medycyna 0

 

Każdy dorosły człowiek wie, że w życiu są zarówno te dobre momenty, jak i te gorsze. Nie da się uniknąć niepowiedzeń, rozczarowań i złych chwil. Jest to wpisane w ludzkie historie i nie dzieje się tak, że któryś człowiek nie będzie musiał poczuć smutku lub strachu. Gorzej, jeśli te uczucia nami zawładną i utrudnią nam normalne funkcjonowanie.

Kraków: jak szukać dobrego gabinetu psychologicznego?

polecany dobry psycholog w KrakowieWtedy, konieczna jest wizyta u psychologa. Nie oznacza to, że gdy będziemy smutni lub czegoś się będziemy bać od razu musimy umówić się na wizytę u specjalisty. Zaniepokoić nas powinno, gdy stan ten będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. W Krakowie jest dość duży wybór psychologów, więc nie musimy się obawiać, że jakikolwiek wybór będzie nam narzucony. Ważne, by psycholog, do którego chcemy się wybrać był dobry. Co to znaczy? Przykładowo, dobry mechanik oznacza zazwyczaj mechanika, którego polecają inni klienci. Znaczy, że nie jest on tylko dobry w teorii, ale dobrze poradził sobie z naprawą. Psychologa możemy szukać w ten sam sposób. Po jego doświadczeniu. Najprościej jest zapytać kogoś, lub jeśli nie mamy z kim porozmawiać na ten temat, to poszukać w Internecie, który jest polecany dobry psycholog w Krakowie. Trzeba wiedzieć, że wizyta u psychologa nie jest wizytą u psychiatry. Nie dostaniemy od psychologa recepty na lekarstwa. Gabinet psychologiczny jest miejscem terapii poprzez rozmowę. U dobrego psychologa rozwiążemy swoje problemy i przyczyny złego samopoczucia, a nie zagłuszymy lekami.

Pamiętajmy, że jeśli złe samopoczucie trwa już kilka tygodni, mamy zmienne nastroje, doskwiera brak apetytu, nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty. Dłuższe tkwienie w takim stanie powoduje tylko jego pogorszenie, a wyjście z sytuacji często jest na wyciągnięcie ręki. Wielu pacjentom wystarczy rozmowa, by znaleźć rozwiązanie problemu.