16 kwietnia, 2016 Rozrywka 0
iluzjonista pokazy

Ilość iluzjonistycznych sztuczek jest ogromna, do tego istnieją ich różnorodne wariacje, które sprawiają, że naprawdę jest w czym wybierać. Warto dodać, że wraz z rozwojem tej dziedziny w dziewiętnastym wieku, oraz wraz z rozwojem techniki i nauki, pojawiły się zupełnie nowe sztuczki, które prędko podbiły serca publiczności.

Iluzjonista na początku robi proste pokazy

iluzjonista pokazyZe względu na dużą liczbę sztuczek i ich wariacji każdy pokaz iluzji może być inny. Należy pamiętać, że mają one zróżnicowane poziomy trudności, jednak łączą je elementy wspólne, takie jak bardzo zręczne dłonie, zmyślne schowki i skuteczne odwracanie uwagi widzów. Początkujący magik na swoje pokazy magii wybiera oczywiście najprostsze ze sztuczek, które nie wymagają tak wielkich umiejętności i środków jak te najbardziej widowiskowe pokazy iluzjonistyczne. Odpowiednimi na pierwsze pokazy iluzji będą najzwyklejsze sztuczki z kartami, takie jak trzy karty, znane też jako trzy kubki, lub też zgadywanie karty. Iluzjonista pokazy takie robi często. Inne to między innymi wyciąganie monety (na przykład zza ucha), wyciąganie powiązanych ze sobą w długi sznur kolorowych chustek, triki z gołębiami lub wyciąganie królika z kapelusza. Bardziej zaawansowani, jak pewien magik z Indii, potrafią znikąd wyciągnąć… konia. Do tych tricków, oraz wielu innych, podstawy są podobne.

Później, gdy iluzjonista zacznie opanowywać nowe sztuczki, potrzebne mu będą nowe przedmioty i akcesoria, takie jak lustra, niewidzialne liny, specjalnie przygotowane skrzynki, kajdanki i różne inne przedmioty, często codziennego użytku.

Źródło:

http://www.panzabek.pl