19 kwietnia, 2019 Usługi 0

Dziś firmy tak naprawdę prześcigają się pomiędzy sobą w zakresie reklamy. Starają się dotrzeć skuteczniej do potencjalnych klientów, wymyślając coraz to nowe sposoby. Oczywiście powstaje wiele skutecznych reklam, które zachęcają ludzi do korzystania z przeróżnych usług. Jednak wciąż najbardziej skuteczną reklamą jest po prostu ofiarowanie czegoś.

Krówka w ramach reklamy

krówki reklamoweReklamy przykuwają naszą uwagę. Szczególnie jeśli chodzi o te na dużych bilbordach czy też w telewizji. Jednak nie zawsze zapadają nam one w pamięć na dłużej. Dlatego najlepiej przyswajamy sobie te reklamy, które nam się pozytywnie z czymś kojarzą. Przykładowo z jakąś sytuacją. Dlatego tak bardzo skuteczne są krówki reklamowe. Takie krówki często są rozdawane na ulicach celem promocji jakieś firmy, przykładowo w dzień otwarcia. Są one dodawane do zakupów, stawiane w misie w holu itp. Możemy zostać także nimi poczęstowani podczas negocjacji warunków jakiejś umowy czy też usługi. Czy jedząc taką krówkę, jesteśmy zupełnie obojętni na ten rodzaj reklamy? Szczególnie jeśli ma ona na swoim papierku logo, nazwę firmy itp? Zdecydowanie nie. Automatycznie dane przedsiębiorstwo zaczyna nam się naprawdę bardzo dobrze kojarzyć. I nawet jeśli przez jakiś czas nie będziemy potrzebowali korzystania z jego usług, bez wątpienia zapamiętamy nazwę firmy bądź też automatycznie sobie ją przypomnimy, gdy zauważymy gdzieś przypadkiem ją. Taka forma reklamy jak słodkości, działa na nas naprawdę skutecznie. Poza tym gdy coś dostajemy, od razu zapamiętujemy to na dłużej.

Obecnie wielu firmom wydaje się, że sukces tkwi w reklamach telewizyjnych, w bilbordach itp. Tymczasem sukces tkwi przede wszystkim w dobrym traktowaniu klienta. W reklamowaniu się nie tylko oczekując, ale również dając. Nawet jeśli ma być to tylko cukierek.