10 kwietnia, 2020 Technologia 0

W dzisiejszych czasach organizuje się coraz więcej różnych koncertów. Wiele z nich ma bardzo bogatą oprawę, która zawiera wiele efektów specjalnych. Nie wszyscy jednak mają takie możliwości. Zależy to bowiem nie tylko od możliwości finansowych organizatorów, ale także od możliwości technologicznych miejsca, w którym ma się odbywać dana impreza.

Zastosowanie instalacji AV na koncert

instalacje av na koncertChoć efekty specjalne dają często ciekawe wrażenia, to warto pamiętać o tym, że na koncercie najważniejsze jest odpowiednie nagłośnienie. Dlatego też, zanim zaczniemy się zastanawiać nad dodatkowymi atrakcjami, warto zadbać o odpowiednie instalacje AV na koncert. Bez tego bowiem nie ma szans, aby całe wydarzenie było sukcesem. Wybierając instalacje AV należy pamiętać, że te przeznaczone na imprezy różnią się między sobą. Aby dobrać właściwą warto już wcześniej mieć zaplanowane gdzie dokładnie odbędzie się koncert. Inna instalacje będzie potrzebna w przypadku zamkniętego pomieszczenia, a inna w przypadku stadionu lub przestrzeni otwartej. Ważna jest także wielkość placu, na którym będą znajdować się fani. To pozwoli nam w taki sposób ustawić całość, aby dźwięk i obraz w różnych miejscach był dokładnie taki sam. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której fani widzą co innego na różnych ekranach z powodu opóźnień lub takiej, w której różne części publiczności reagują w różnym tempie. To sprawi, że odbiór całości będzie zdecydowanie lepszy.

Podsumowując, gdy odpowiadamy za organizację koncertu, pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest odpowiednia instalacja AV. Pozwoli ona na bardzo dobry odbiór imprezy niezależnie od miejsca, w którym znajdują się fani. Dzięki temu całość będzie zdecydowanie bardziej profesjonalna, a wrażenie, jakie pozostawi po sobie koncert, będzie jeszcze lepsze.