Listopad 21, 2018 Usługi 0

Kiedy decydujemy się na to, aby oddać nasze stare auto na złom, to możemy je dostarczyć osobiście albo poprosić o przyjechanie pracownika na nasze miejsce zamieszkania i odebranie auta lawetą. Najczęściej taka usługa jest bezpłatna i wtedy nie musimy nawet wychodzić z domu. W Polsce mamy wiele miejsce, gdzie możemy złomować samochody, ale najlepiej zdecydować się na złom w naszej okolicy.

Które złomowisko najlepiej wybrać?

Złomowanie KielceKiedy decydujemy się na złomowanie naszego samochodu, ponieważ nie jest on nam już potrzebny to powinniśmy wybrać firmę, która jest wiarygodna i legalnie działa jako skup samochodów. Kiedy zdecydujemy się już na sprzedaż auta i wycena jest dla nas odpowiednia, to powinniśmy sporządzić odpowiednią umowę kupna-sprzedaży albo pracownik skupu będzie miał taką już przy sobie. Wtedy tylko wypełniamy odpowiednie dokumenty i podpisujemy umowę. Dodatkowo do umowy powinniśmy otrzymać dodatkowe dokumenty, które upoważniają nas do wyrejestrowania samochodu z wydziału komunikacji. Każdy klient może na początek otrzymać bezpłatnie wzór umowy, aby zapoznać się z nią i ewentualnie wprowadzić swoje poprawki. Najczęściej za samochód, który jest używany, ale jeszcze sprawny, otrzymamy około 50% jego wartości, a w przypadku gdy auto jest oddawane na złom i nie da się już go naprawić, to najczęściej będziemy mogli liczyć na cenę od kilograma. Zarówno osoby prywatne, jak również przedsiębiorcy decydują się na złomowanie Kielce są miastem, gdzie możemy oddać na złom auta powypadkowe, ale także te, które wymagają niewielkiej naprawy.

Gdy decydujemy się na złomowanie samochodu, to najczęściej pracownik firmy przyjedzie do nas w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Auto zostanie wycenione na miejscu i umowa również zostanie podpisana od razu przy sprzedaży auta. Na wypłatę gotówki nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ jest ona dokonywana od razu przy sprzedaży samochodu na złom.