17 lutego, 2018 Finanse 0

Pracowałem przez dłuższy czas za granicą i faktycznie stwierdziłem, że czas w końcu wymienić walutę, czyli posiadane przeze mnie dolary na złotówki. Okazuje się, że możliwości miałem aż nadto. Postanowiłem jednak chwilę dłużej spędzić na poszukiwaniach, aby mieć pewność, że kantor będzie najtańszą opcją, jaką znalazłem. Dolary jak się okazuje ciągle mocno się trzymają jeśli chodzi o ich kurs.

Możliwości odnośnie wymiany dolara

wymiana dolaraWymiana dolarów przebiegała bardzo szybko. Początkowo chciałem wymieć kilkaset dolarów, aby w ogóle zobaczyć, jak przebiega proces spełniania formalności i przede wszystkim zobaczyć, czy i ile prowizji pobiera kantor. Prowizja zawierana jest właśnie w oferowanych kursach, dlatego też praktycznie w każdym kantorze można spotkać się z inną kwotą oferowaną za kupno, czy też sprzedaż danej waluty. Wiedziałem, że wymiana dolara będzie dla mnie interesująca, jak tylko dostałem złotówki z powrotem i faktycznie wszystko się zgadzało jeśli chodzi o finanse. Z drugiej strony wiedziałem, że kiedyś wrócę do pracy za granicą i na pewno będę potrzebował kilku dolarów na start, dlatego postanowiłem nie wymieniać wszystkiego od razu, a zostawić coś na tak zwaną czarną godzinę. Sama wymiana dolara w kantorze przebiegała bardzo sprawnie. Miałem nawet możliwość zrobienia tego przez internet, co szczerze mówiąc podobało mi się najbardziej, bo nie musiałem wychodzić z domu, z drugiej jednak strony musiałem posiadać taką walutę na swoim koncie bankowym.

Efektywna i szybka wymiana dolara, na jaką się zdecydowałem ostatecznie w moim kantorze lokalnym była przyjemna. Sama transakcja trwała zaskakująco szybko. Wymiana dowolnej waluty, w tym dolarów, euro, czy innych zawsze trwa tyle samo z tego względu, że pracownicy posiadają maszyny liczące.