Luty 2, 2018 Usługi 0

Będąc małym dzieckiem, wymyślamy sobie przeróżne  scenariusze dotyczące naszej przyszłości. Jedni chcą być lekarzami, florystami, mechanikami, fryzjerami itp. Wszystko to zazwyczaj zmienia się z biegiem czasu. Najważniejszy jest jednak fakt, żeby robić to co się lubi. Sukcesem jednak jest jeśli uda się połączyć pasję z wykonywanym zawodem.

Fotografia obowiązek i pasja

fotograf ze śląskaOd zawsze byłem typem samotnika, nigdy nie lubiłem chodzić na spotkania towarzyskie, czy widywać się ze znajomymi. To co sprawiało mi największą przyjemność, to długie spacery, z moim towarzyszem Azorem. Uwielbiałem obserwować i podziwiać otaczający świat oraz odkrywać nowe zakątki. Pewnego dnia stwierdziłem, że fajnie byłoby uwieczniać w jakiś sposób miejsca, które widziałem abym w każdej chwili mógł choćby w pamięci do nich powrócić. Z zaoszczędzonych pieniędzy kupiłem sobie pierwszy aparat fotograficzny, niezbyt skomplikowany. Początkowo robiłem wiele zdjęć, które następnie godzinami przeglądałem, bowiem większość z nich nie nadawała się do niczego. Z czasem nabierałem coraz większej wprawy i zajęcie to przerodziło się w jedną z moich pasji. Kiedy poszedłem na studia do Katowic pomyślałem, że to zainteresowanie mogłoby stać się sposobem na dorabianie w przerwie między zajęciami. Zacząłem wystawiać ogłoszenia dotyczące sesji zdjęciowych. Co prawda początkowo nie było zbyt wielu chętnych jednak jak to ze wszystkim bywa interes zaczął się rozkręcać. Wkrótce stałem się bardzo szanowanym fotografem. Mimo że nie zawsze było łatwo, to ja –  fotograf ze śląska osiągnąłem to, na czym mi zależało a mianowicie robiłem to, co lubiłem najbardziej. Mało tego jego praca również wywoływała uśmiech na twarzach klientów, gdyż zdjęcia były wyjątkowe.

Nie każdy od zawsze zna swoje pasje, czasem trzeba odkrywać je nawet latami. Nie zawsze jesteśmy zadowoleni ze swoich profesji. Jednak w końcu nadchodzi ten czas, kiedy odkrywamy i zaczynamy robić to, co nas uszczęśliwia.