8 lipca, 2017 Rozrywka 0

Chyba każdy z nas, bez względu na płeć, jak był dzieckiem przechodził te same emocje związane z pewnymi zabawami czy też zabawkami. Dziś pozostaje po nich sentyment z możliwością obserwowania tej samej radości u naszych dzieci. Jednymi z najbardziej popularnych zabawek, które miał w domu chyba każdy, były małe samochodziki. Niektórzy, głównie chłopcy, zajmowali się nawet ich kolekcjonowaniem.

Ponadczasowe małe samochody

samochody resorakiIstnieją zabawki ponadczasowe, które może zmieniają odrobinę swoją formę, ale radość z nich jest taka sama, bez względu na to, które pokolenie się nimi bawi. Do takich zabawek należą: lalki dzidziusie z wózkiem, garnuszki do zabawy czy też samochody resoraki, które ma w posiadaniu chyba każde dziecko. Małe, metalowe auta w większości do złudzenia przypominające jeżdżące po ulicach modele, stwarzają ogromne możliwości. Po pierwsze wzbudzają pierwszą fascynację autami. Niektóre maluchy już nawet w wieku trzech, czterech lat potrafią bezwzględnie określić markę danego samochodu. Druga sprawa jest taka, że resoraki są bardzo poręczne. Ich mały rozmiar i odpowiedni ciężar pozwalają je zabrać wszędzie i umilić dziecku czas na przykład czekania w kolejce do lekarza. Kolejną zaletą, która sprawia, że od wielu wielu lat resoraki cieszą się tak ogromną popularnością, jest ich ogromna ilość na rynku. Rozmaite wzory, kolory, modele prowokują do ich kolekcjonowania. Niejeden chłopiec ma kartony małych samochodzików.

Nie przemija moda na zabawę samochodami resorakami. Ich fenomen wynika z kilku rzeczy- z ich ilości na rynku, poręcznej wielkości i doskonałej precyzji w produkcji. Dzieci, bez względu na płeć, uwielbiają bawić się małymi samochodami. Często są to grupowe zabawy, co sprzyja integracji oraz wyrabianiu umiejętności pracy w grupie.