Sierpień 8, 2019 Dziecko i rodzice 0

Noworodek zaraz po przyjściu na świat spędza właściwie cały dzień na śnie, który jest przerywany jedynie podczas karmienia, przewijania lub kąpieli. Potrzeba snu jest bardzo ważna, im mniejsze dziecko tym więcej czasu poświęca na tą czynność. W miarę dorastania dzieci śpią coraz krócej, kilka drzemek w ciągu dnia zmienia się w jedną, a po pewnym czasie dzieci śpią jedynie w nocy.

Spokojny sen dziewczynki dzięki miękkiej pościeli niemowlęcej

pościel niemowlęca dla dziewczynkiZanim jednak nasza pociecha osiągnie wiek, w którym nie będzie spała tak długo musi minąć sporo czasu. Ważne zatem, by niemowlęciu stworzyć dogodne warunki do snu, bowiem jest to niezbędne, by nasza pociecha zdrowo rosła i prawidłowo rozwijała się. Bardzo duży wpływ na komfort podczas snu ma odpowiednia pościel, która musi zapewnić maluchowi odpowiednią wygodę. W sklepach znajdziemy sporo sklepów, gdzie oferowana jest pościel niemowlęca dla dziewczynki oraz chłopca, a bogactwo wzorów i kolorów może sprawić, że będziemy mieli problem na co się zdecydować. Dziewczęce pościele występują najczęściej w kolorach różu oraz czerwieni, dla chłopców natomiast najpopularniejsze są niebieskie kolory. Ważne, by pościel była miękka oraz przyjemna w dotyku, a jednocześnie zapewniała odpowiednią przewiewność, co uchroni malucha przed nadmiernym poceniem. Należy zwrócić zatem uwagę, by wykonana była z naturalnych materiałów, wśród których najpopularniejsza jest bawełna.

Każde dziecko potrzebuje odpowiedniej ilości snu każdego dnia. Warto zatem zadbać o to, by sen przebiegał w sposób niezakłócony i możliwie najbardziej komfortowy dla maluszka. Na szczęście sklepy dla dzieci pękają w szwach i oferują najmłodszym całą masę potrzebnych produktów, które uprzyjemniają jego sen. Znajdziemy tutaj wszystko, począwszy od pościeli, poprzez łóżeczka, a na przytulankach oraz karuzelach skończywszy.