29 czerwca, 2020 Zwierzęta domowe 0

Podobnie jak każdy z nas lubi odpocząć na wygodnym łóżku, nasze psy również chciałyby się wtulić w przytulne i komfortowe legowisko, umieszczone w spokojnym i cichym miejscu. Posłanie dla psa, niezależnie od formy, w jakich występuje, jest obowiązkowym elementem wyposażenia domu, budy lub niezbędne podczas podróży. Jaki rodzaj będzie odpowiedni dla pupila?

Jakie legowisko dla dużego psa?

legowiska dla psów dużych rasNie da się szybko kupić pierwszego lepszego legowiska dla psa, najlepiej w najniższej cenie, ponieważ w żadnym stopniu nie daje nam to gwarancji, że będzie zapewniony wygodny odpoczynek dla zwierzaka. Z wyborem legowiska wiąże się kilka ważnych elementów, z których głównym jest rozmiar psa, także psy dużych ras powinny mieć zapewnione wygodne miejsce do odpoczynku, które nie może być za małe. Przed zakupem należy więc dobrze zmierzyć psa w pozycji spoczynku i na tej podstawie wybrać rozmiar legowiska. W sklepach czeka na nas szeroka oferta akcesoriów dla czworonogów, z których legowiska dostępne są w różnych wariantach. Gdy zależy nam na zapewnieniu przyjemnego ciepła zwierzakowi, możemy zdecydować się na pluszowe termiczne legowisko (odpowiednie również dla starszych i chorych psów). Kolejny rodzaj to model przystosowany do upalnych dni, podczas których z pewnością każdy pies marzy o odrobinie chłodu, który może zapewnić mata chłodząca. Mamy również możliwość wyboru kolorystyki oraz rodzaju materiału, jak również ciekawych dodatków np. w postaci oryginalnego napisu z imieniem psa.

Co ważne legowiska dla psów dużych ras są również łatwe w czyszczeniu, a większość z nich nadaje się do prania w pralce i wbrew pozorom nie zajmują dużo miejsca. Wiele firm oferuje szycie wygodnych legowisk dla psów według indywidualnie podanych wymiarów, co pozwoli przy większych gabarytach zwierzaka idealnie dopasować posłanie.