Grudzień 18, 2018 Turystyka / Rekreacja 0

Jest wiele miejsc, w których niedrogo kupisz osprzęt do używania na jachcie. Szczerze mówiąc największa sprzedaż jest w sezonie letnim oraz późnowiosennym. Podczas takich zakupów nie warto jest zwracać uwagi na miejsce, w którym dokonujesz zakupu. O wiele bardziej liczy się pora roku, ponieważ poza sezonem zakup można zrobić o wiele taniej, dodatkowo z przecenami i gratisami.

Kiedy kupić osprzęt do jachtu?

osprzęt jachtowyNajlepszą porą wydaje się być listopad, grudzień oraz styczeń. Wtedy osprzęt jachtowy w Polsce jest najtańszy. Często sprzedawcy dodają do niego jakieś ciekawe gratisy lub dodatkową gwarancję. Wiadomo, że najczęściej wody w Polsce są wtedy skute lodem i nie ma takiego zapotrzebowania, a sklepy chcą wyprzedać resztki towaru. W takiej sytuacji wejdź na stronę internetową sklepu, który zajmuje się sprzedażą osprzętu. Za to w innych krajach jest zupełnie inaczej. Na przykład kiedy kupowałem osprzęt jachtowy w Arizonie, najtaniej było w miesiącach letnich, czyli w lipcu oraz sierpniu. Trzeba patrzeć na to, kiedy w danym obszarze trwa sezon. Osprzęt jachtowy warto kupować z zastanowieniem, gdyż jest to na tyle cenny zakup, że należy o nim myśleć poważnie. Jeśli dobrze wybierzemy osprzęt, będzie on służył nam przez wiele lat. Zakup w odpowiedniej porze będzie dla nas najbardziej opłacalny. Takie rzeczy wymienia się poza sezonem, najlepiej tuż po jego skończeniu.

To, czy zdecydujesz się na zakup przez Internet, czy w tradycyjnym sklepie to już Twój wybór. Ja zawsze kupuję przez Internet, ponieważ jestem człowiekiem bardzo zapracowanym i nie mam czasu na wizytę w sklepie. Jednak być może mieszkasz gdzieś w pobliżu jakiegoś zbiornika wodnego i nie będzie stanowić to dla Ciebie problemu. Wiadomo, że takie sklepy są zawsze w pobliżu wody.