3 maja, 2021 Urządzenia / Maszyny 0

 

Praca w specyficznych warunkach to jedna z cech akumulatorów marine, które stosuje się w łodziach i jachtach. Wysoka jakość akumulatorów i odpowiednio zabezpieczony płyn wewnątrz sprawiają, że nie dochodzi do wycieków i urządzenia te są odporne na silne wstrząsy czy odchylenia.

Cechy akumulatorów marine

akumulatory marineNiezawodne akumulatory marine wykorzystywane są do łodzi i jachtów. Odporne są na długie wyładowania oraz dobrze pracują przy głębokich cyklach. Sezonowe użytkowanie ich nie wpływa negatywnie na ich pracę. Za pomocą akumulatora pokładowego zasila się prąd, GBS oraz radio na pokładzie, natomiast akumulator rozruchowy służy do uruchomienia silnika oraz do tego co celu co akumulator pokładowy. Rodzaj akumulatora należy dobrać do tego, w jakim celu będzie używany. Jego wnętrze jest zabezpieczone przed wyciekami, ponieważ w akumulatora żelowych ciesz jest gęsta lub wchłaniana przez włókna szklane. Warto skorzystać z porady specjalistów, aby dobrze dobrać rodzaj akumulatora. Akumulatory stosowane na łodziach czy jachtach muszą być przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach, silnych wstrząsów oraz długiego działania. Odporne są na mocne odchylenia i nie dochodzi do wycieków. Należy je ładować za pomocą specjalnych prostowników, które nie spowodują przeładowania co może skutkować uszkodzeniem urządzenia. Specjalne prostowniki do akumulatorów marine wskazują kiedy urządzenie jest naładowane i kończą wtedy proces ładowania.

W jachtach oraz łodziach używane są specjalne akumulatory przystosowane do pracy w specyficznych warunkach. Ich wydajność może znacznie obniżyć ładowanie prostownikami, które służą do ładowania tradycyjnych akumulatorów. Przeładowanie powoduje obniżenie pojemności akumulatora, jego wydajności oraz może skutkować całkowitym zniszczeniem urządzenia.