11 marca, 2019 Moda 0

Kiedy poszukujemy srebrnej biżuterii, a w szczególności pierścionków, często spotykamy się w opisie produktu z informacją, że pierścionek ten został wykonany z oksydowanego srebra. Oznacza to, że dany pierścionek został zabezpieczony przed skutkami utleniania się srebra, które często dotykają wyroby biżuteryjne wykonane z tego właśnie kruszcu.

Cechy oksydowanych pierścionków

oksydowane pierścionki srebrneWybierając srebrne pierścionki zdecydowanie warto zadbać o to, by pierścionek wykonany był ze srebra oksydowanego. Oksydowane pierścionki srebrne nie powinny zmieniać swojego koloru, bez względu na upływ lat. Dodatkowo, oksydowany pierścionek zyskuje na odporności na różnego typu uszkodzenia. Ciekawą właściwością oksydowania pierścionków jest również to, że oksydowanie wykorzystywane jest nie tylko do zabezpieczenia biżuterii, ale często również do tego, by wykreować na jej powierzchni odpowiednią dekorację. Oksydowanie sprawia, że srebro, z którego wykonany jest pierścionek, staje się ciemniejsze i zyskuje na matowości. Dzięki temu na pierścionku bardziej widoczna jest fakturowanie, które często jubilerzy uwzględniają podczas wykonywania pierścionka. Wszystko to składa się na fakt, iż pierścionek zyskuje na wyglądzie i zwraca na siebie uwagę. Doskonale pasuje do kobiet, które lubią niestandardowy styl biżuterii, który znacząco wyróżnia się na tle popularnych produktów biżuteryjnych wykonywanych ze srebra.

Jeśli poszukujemy pierścionka w sklepach internetowych, informacji o tym, czy pierścionek został wykonany z oksydowanego srebra, powinniśmy poszukiwać w opisie produktu. Jeśli zaś udajemy się do stacjonarnego salonu jubilerskiego, zawsze możemy zapytać o to sprzedawce, który udzieli nam odpowiedzi o wykonanej oksydacji lub o możliwości jej wykonania.