10 lutego, 2016 Hobby 0
Konger

To pytanie rodzi się w głowie każdego wędkarza. Większość z nich wydaje pieniądze na sprzęt a później zastanawia się czy można na tym zarobić? Jasne że tak trzeba tylko mieć pojęcie o sprzęcie, więcej o rybach i o cenach rynkowych. Jednak najpierw zajmijmy się sprzętem.

Profesjonalne wędkarstwo ze sprzętem Konger może być całkiem dochodowe

KongerTutaj bardzo ważny jest kołowrotek. Warto kupić sobie kołowrotki Konger. Tutaj nie mylcie z rybą podobną do węgorza, gdyż jest to mylące. Konger to firma produkująca kołowrotki. Do tego jest bardzo dobra więc warto zaufać jej i kupić ten kołowrotek. Warto kupić kilka kołowrotków, ponieważ jeden nie zawsze wystarcza. Drugim wartym polecenia jest kołowrotek Jaxon, który jest bardzo mocny i ma wiele zastosowań. Warto również się w taki zaopatrzyć. Dzięki nim będziemy mogli łowić naprawdę niezłe sztuki ryb. Firma Mikado ma bardzo dobry sprzęt wędkarski. Nie tylko kołowrotki ale także kije, haczyki, spławiki, muszki, błystki a także zanęty. Warto to wszystko mieć ponieważ spławik przyda nam się jeżeli będziemy łowili na spinning czyli w ruchu i ryby drapieżne. Błystki można spotkać takie zrobione z muszli małży ale najczęściej tworzone są z metalu. Są tez różne rodzaje błystek bo mamy wahadłowe i obrotowe, a także dewony. Oczywiście nic byśmy nie złowili bez haczyka. I tutaj warto zwrócić uwagę na firmę Ryobi. Firma Okuma produkuje bardzo dobrej jakości przynęty, haczyki, kotwiczki które przydadzą się do połowu ryb. Taki sprzęt jest bardzo ważny jeśli chcemy łowić ryby na zarobek, a co za tym idzie muszą być to jak najlepsze ryby.

Jeśli chcemy sprzedawać ryby np. na targu warto najpierw zorientować się jakie są ceny ryb. Warto iść w tą stronę handlu ponieważ jest wiele ludzi którzy nie lubią łowić, a lubią jeść. Zawsze lepsza jest świeżo złowiona ryba niż mrożona.