2 kwietnia, 2016 Hobby 0
panele akustyczne

Budowa studia nagrań dawniej była wyczynem, ze względu na technologie analogową, ale i mała ilość dobrego sprzętu nagrywającego. Dzisiaj jest to już nie bardzo trudne. Ogólnie rzecz biorąc cały sprzęt można dzisiaj kupić przez internet niemalże w ciemno, tylko po opiniach, chociaż te często są mocno zawodne, więc jednocześnie nie możemy zapomnieć o czujności.

Panele akustyczne mnie nie interesowały

panele akustyczneCo by nie powiedzieć, sprzęt swoje kosztuje, a my powinniśmy jeszcze dostosować jeszcze go do tego, co powinniśmy mieć, więc nie wolno nam zapomnieć że na ściany potrzebna jest pianka akustyczna lub też pianka wygłuszająca(jak kto woli) Również mata akustyczna na podłodze swoje potrafi zrobić. Panele akustyczne w domu myślę, że nie będą nas interesować, dlatego można też odpuścić. Po co nam ta cała mata wygłuszająca lub pianka? Po to, żeby fala akustycznie nie odbijała się od ściany i wracała do nas kilkukrotnie, ponieważ wtedy właśnie mamy do czynienia z echem, które jest bardzo niepolecane w przypadku nagrywania. Co powinniśmy mieć więcej? Jakiś instrument, mikrofon z popfiltrem, statyw do tego mikrofonu, interfejs czyli inaczej zewnętrzna karta dźwiękowa, program DAW, czyli program do nagrywania i obróbki otrzymanego dźwięku. Dźwięk cyfrowy, czyli taki, jaki otrzymujemy na komputerze ma to do siebie, że można z niego zrobić niemalże wszystko. Można obniżyć lub podwyższyć tonację, zmniejszyć, zwiększyć prędkość, nałożyć różne filtry. Daje nam to niemalże nieograniczone pole do popisu, więc jak by nie patrzeć sporo tego. Największe ograniczenie daje nam sprzęt jaki zastosujemy oraz nasza wyobraźnia.

Jednak z czasem, jeżeli się wbijemy w to, co robimy, to doskonale będziemy wiedzieć, co jak nagrać, jaki filtry i maski nałożyć, żeby to brzmiało tak, jak brzmieć powinno. A to nie jest łatwe.