Luty 18, 2019 Gadżety 0

Zmiana wystroju pokoju dziecka, które wyrasta z dekoracji i mebli typowych dla przedszkolaka to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim musimy dostosować się do potrzeb samego dziecka, ale warto też wpasować w te potrzeby kilka sztuczek, które sprawią, że pokój ucznia będzie atrakcyjny, przytulny i praktyczny jednocześnie. 

Przydatne akcesoria do pokoju dziecka

kolorowa tablica magnetycznaTo co dla mnie stanowiło kluczowy element wystroju to dobrej jakości biurko, krzesło do nauki, odpowiednie oświetlenie i elementy wspierające organizację czasu. Doświadczenie już mnie nauczyło, że pojedyncze kartki z zapisanymi planami lekcji, przypomnieniami o sprawdzianach i klasówkach to rozwiązanie, które zupełnie się nie sprawdza w przypadku dzieci. Dlatego tym razem postawiłam na coś, co spodobało się zarówno mi, jak i dziecku. Kolorowa tablica magnetyczna powieszona nad biurkiem okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem nie dość, że idealnie wkomponowała się w aranżację pokoju, to była świetną zabawą dla dziecka. Rozpisaliśmy na niej tygodniowy plan zajęć z uwzględnieniem spotkań towarzyskich, odrabianiem lekcji i dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Największą radość sprawiły kolorowe magnesy i suchościeralny pisak, które poszły w ruch by komponowaniu idealnego plannera, będącego jednocześnie wyrazem wyczucia artyzmu, jak i narzędziem do organizacji codziennego życia.

Tablice magnetyczne nie tylko wiążą się z poważnymi biurami, bądź szkolnymi klasami. Odpowiednia kolorystyka i wielobarwne magnesy sprawiają, że mogą stanowić miejsce do zabawy dla każdego dziecka. Jego zakup warto wcześniej uzgodnić z samym dzieckiem, aby tym bardziej jej używanie i zabawa przynosiły radość i satysfakcję. Jest to praktyczne i funkcjonalne narzędzie, które idealnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju.